آگهی ارسال مدارک داوطلبان آزمون دکترای نیمه متمرکز سال تحصیلی ۱۴۰۰ – ۱۳۹۹

بسمه تعالی

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله

آگهی پذیرش دانشجوی دوره دکتری (Ph.D)

در رشته های “مهندسی عمران- مهندسی زلزله ” و “ژئوفیزیک- زلزله شناسی

سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹

  پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری براساس مصوبه شورای گسترش آموزش‌عالی و آیین‌نامه آزمون‌های نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از میان داوطلبان معرفی شده از سوی سازمان سنجش که حد نصاب مرحله اول آزمون دکترای نیمه متمرکز را کسب نموده اند، از طریق مصاحبه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در مقطع دکتری در رشته‌های مهندسی عمران- مهندسی‌زلزله و ژئوفیزیک- زلزله‌شناسی دانشجو می‌پذیرد.

پذیرش دانشجو بر اساس نمره آزمون سازمان سنجش کشور، سوابق تحصیلی (آموزشی و پژوهشی) و مصاحبه شفاهی (به منظور ارزیابی علمی و سنجش توانمندی‌های عمومی فرد متقاضی) خواهد بود:

توجه: داوطلبان باید تمامی شرایط مندرج در دفترچه های شماره ۱ و ۲ آزمون دکتری سازمان سنجش آموزش کشور را احراز نموده باشند در صورتی که در هر مرحله از فرایند پذیرش داوطلب و حتی پس از قبولی دانشجو در پژوهشگاه مشخص گردد که اطلاعات و مدارک داده شده با اطلاعات واقعی مغایرت دارد، پذیرش داوطلب لغو شده و مطابق با قوانین برخورد خواهد شد.

 

 مدارک مورد نیاز:

 • تکمیل فرم شماره ۱: شامل مشخصات کلی و جداول ضمیمه به صورت تایپ شده (حاوی رزومه فعالیت علمی، آموزشی، پژوهشی و…) (از اینجا دانلود شود) که لازم است  به همراه سایر مدارک مورد نیاز از طریق ایمیل education@iiees.ac.ir  ارسال گردد (توجه شود مدارک همگی در قالب یک فایلrar  به صورت zip که نام آن فایل همان نام و نام خانوادگی داوطلب به صورت انگلیسی است تهیه و ایمیل شود)؛

توجه مهم: در صورتی که فایل­ها به صورت جداگانه ارسال شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 • تصویر یک قطعه عکس ۴ × ۳ پرسنلی،
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه،
 • تصویر کارت ملی،
 • تصویر کارت پایان‌خدمت یا معافیت دائم یا مدارکی دال بر مشخص بودن وضعیت خدمت وظیفه متقاضی برای داوطلبان ذکور (به استثنای دانشجویان فعلی کارشناسی ارشد)؛
 • تصویر کارنامه آزمون نیمه متمرکز دکتری سال ۱۳۹۹
 • تصویر ریز نمرات و گواهی موقت مقطع لیسانس؛
 • تصویر ریز نمرات و گواهی موقت مقطع فوق لیسانس و یا گواهی اشتغال به تحصیل در دوره کارشناسی ارشد برای دانشجویان ترم آخر؛

تذکر مهم: ارائه اصل شناسنامه، کارت ملی و کارت پایان خدمت در زمان حضور در پژوهشگاه ضرورری الزامی می باشد؛

تبصره ۱: آن دسته از داوطلبان که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته، می بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره ۲: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر تا تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل خواهند شد، می بایست اصل گواهی تایید شده توسط دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک خود مربوط و معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۹۸/۱۱/۳۰ ، مطابق فرم مندرج در دفترچه راهنمای ثبت نام انتخاب رشته های تحصیلی را همراه داشته و ارائه نمایند.

 • فایل pdf  پایان نامه کارشناسی ارشد، (خصوصا صفحه امضا داوران)؛
 • تصویر توصیه نامه از حداقل دو نفر از اساتید مقطع کارشناسی ارشد (که یکی از آنها باید استاد راهنمای داوطلب باشد)؛
 • پرداخت مبلغ ۷۰۰٫۰۰۰ ریال (هفتاد هزار تومان)، بابت هزینه ارزیابی مدارک و حضور در مصاحبه دکتری و ارسال رسید ثبت نام به ایمیل education@iiees.ac.ir ارسال تصویر رسید پرداخت به همراه سایر مدارک.
 • 700,000 ریالافزودن به سبد خرید

 • تصویر حکم کارگزینی برای داوطلبان حائز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری؛
 • فایل pdf  مقالات چاپ شده در کنفرانس‌ها یا مجلات معتبر(به همراه مدرک ارائه آن)؛
 • تصویر گواهی معتبر همکاری در طرح‌های پژوهشی (ملی یا تحقیقاتی) همراه با  فایل pdf  گزارش چاپ شده طرح
 • در صورت داشتن سوابق تدریس، ارائه‌ی مستندات و مدارک سوابق تدریس (گواهی تدریس) و ارزشیابی تدریس
 • تصویر کارنامه برگزیدگان جشنواره،‌ مسابقات بین المللی، المپیاد های معتبر
 • تصویر گواهی ثبت اختراع
 • توضیح مبسوط در خصوص علائق تحصیلی و زمینه های پژوهشی در مقطع دکتری در بخش های مربوطه در فایل ضمیمه با دقت تکمیل گردند.

تذکر مهم ۱: تمامی فایل‌ها می‌بایست به صورت تایپ شده و pdf   باشند.

 • شرکت در تمامی مراحل مصاحبه (ارزیابی شفاهی و….) برای تمامی متقاضیان برای پذیرش نهایی الزامی می باشد.

 

شرایط اختصاصی پژوهشگاه:

*داوطلبان رشته­ی­ ژئوفیزیک- زلزله شناسی که در یکی اززمینه‌های علوم مرتبط با زلزله تحصیل نموده، و پایان‌نامه، مقاله یا گزارش تخصصی مرتبط دارند، در اولویت می باشند.

* داوطلبان رشته‌ی مهندسی عمران- مهندسی زلزله که در یکی زمینه‌های سازه، زلزله یا  ژئوتکنیک تحصیل نموده، و پایان‌نامه، مقاله یا گزارش تخصصی مرتبط دارند، در اولویت می باشند.

 • یادآوری می گردد پژوهشگاه فاقد هرگونه امکانات خوابگاهی می باشد.

۳-  محل برگزاری مصاحبه یا آزمون تخصصی:

مصاحبه در محل پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله برگزار خواهد شد. آدرس محل برگزاری مصاحبه به شرح ذیل می باشد: تهران،‌ خیابان شهید دکتر لواسانی (فرمانیه)، خیابان دیباجی شمالی، خیابان ارغوان غربی ، شماره ۲۱

تلفن تماس: ۱۹-۲۲۸۳۱۱۱۶ داخلی ۴۰۸، ۴۱۴– تلفن مستقیم: ۲۲۸۰۲۹۲۳

۵- نحوه درخواست پذیرش از دانشگاه:

داوطلبان می‌بایست مدارک خود را به تفکیک در قالب فایل خواسته شده  تهیه و از طریق ایمیل در محدوده زمانی ۹۹/۰۶/۲۹ لغایت ۹۹/۰۷/۰۱ ارسال نمایند.

– داوطلب می‌بایست اصل تمامی مدارکی که تصویر آنها را ارسال نموده‌ است، در روز مصاحبه ارائه نماید. (در غیر اینصورت آن مدرک از لیست مدارک آنها حذف خواهد شد)

– داوطلبان موظفند طبق جدولی که از طریق سایت پژوهشگاه اعلام خواهد شد در روز و ساعت اعلام شده در پژوهشگاه حضور داشته باشد. عدم حضور در برنامه زمانی تعیین شده، بدون اطلاع قبلی، انصراف از مصاحبه تلقی خواهد شد.

تذکر مهم ۱: مدارک به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

تذکر مهم ۲: کلیه داوطلبانی که تمامی مراحل ارزیابی تخصصی( بررسی سوابق علمی و ارزیابی تخصصی) را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان پژوهشگاه قرارگیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها به صورت مشروط بوده و پذیرش نهایی منوط به اعلام نتایج سازمان سنجش خواهد بود.