به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بیست و سومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار ۱۴۰۱، از تاریخ ۱۹ الی ۲۲ آذر ماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران با حضور دانشگاه ها، مراکز پژوهشی، پارک های علمی و فناوری، مراکز رشد، شرکت های دانش بنیان و کارآفرین، موسسات تحقیقاتی و نیز برخی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های اجرایی مرتبط برگزار گردید.

پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، در سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین و همزمان با هفته پژوهش و فناوری، دهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت و نیز چهارمین نمایشگاه تقاضای ایرانی (تستا)، آخرین توانمندی های خودرا در قالب دستاوردهای پژوهشی و فناوری های قابل تجاری سازی در معرض دید محققان، علاقمندان، پژوهشگران، دانشجویان و مخاطبین ذیربط (متقاضیان فناوری، سرمایه گذاران ریسک پذیر و مؤسسات تأمین مالی و سایر مشتریان)، در غرفه شماره ۲۹، واقع در سالن شماره ۲۷ نمایشگاه بین المللی تهران، ارائه نمود.

همچنین به مناسبت هفته پژوهش، سخنرانی های علمی با موضوعات مرتبط با علوم و مهندسی زلزله به صورت حضوری و برخط (وبینار)، در محل پژوهشگاه برگزار شد.

مراسم افتتاحیه با حضور و سخنرانی جناب آقایان دکتر دهقانی فیروزآبادی، معاون محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری و دکتر زلفی گل، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد. به دلیل ثبت جهانی سامانه افرا (افزایش فرکانس رصد آنی) از پژوهشگاه تقدیر بعمل آمد.