دومین گردهمایی یک روزه رابطین مانور زلزله، صبح روز چهارشنبه، ۲۹ دیماه با حضور رییس و معاون آموزش و نیز رییس گروه آموزش های همگانی پژوهشگاه برگزار شد.
در این گردهمایی یک روزه که به همت گروه آموزش های همگانی پژوهشگاه برگزار گردید و بیش از ۲۵ تن از اعضای کمیته برنامه ریزی و ستاد حوادث استان های سراسر کشور در آن حضور داشتند؛ ضمن بررسی نقاط ضعف و قوت دوازدهمین مانور زلزله و ایمنی- که ۸ آذرماه سال جاری برگزار گشت- ارزیابی ای از تاثیر پنج مانور دیگری که امسال برای اولین بار به طور همزمان با مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس کشور برگزار گشت، به عمل آمد.
نحوه ارزیابی گزارشات ارسالی از استان ها و انتخاب استان های برتر، بررسی روشهای اطلاع رسانی بین دبیرخانه و رابطین مانور و نیز تصمیم گیری در مورد محل و زمان برگزاری سومین همایش رابطین مانور از دیگر موضوعات طرح شده در این گردهمایی بود.
قابل ذکر است که مانور سراسری زلزله و ایمنی همه ساله در روز ۸ آذر ماه در مدارس سراسر کشور اجرا می شود. این مانور از سال ۱۳۷۵ به پیشنهاد پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در مهد کودک ها و مدارس ابتدایی شهر تهران به اجرا درآمد و از سال ۱۳۷۸ به سراسر کشور تسری یافت. همچنین به منظور هر چه بهتر برگزار شدن مانور، تفاهم نامه ای در سال ۱۳۸۱ بین وزارتخانه های علوم، تحقیقات و فناوری، کشور و آموزش و پرورش و نیز جمعیت هلال احمر و سازمان صدا و سیمای ج.ا.ا به امضا رسید که در آن بر استمرار، بسط و گسترش فعالیت های مانور سراسری زلزله و ایمنی تاکید شد.