رییس شورای شهر تهران از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و نيز آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله بازدید نمود

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه؛ در روز چهارشنبه ٦ ديماه ١٣٩٦ مهندس محسن هاشمی رفسنجاني، رییس شورای اسلامی شهر تهران به همراه جمعي از اعضاي شورا (آقايان دکتر الویری، دکتر مسجدجامعی، دکتر فراهانی) و دکتر نظری پور رییس مرکز پژوهش‌های شورا، از آزمایشگاه پیشرفته مهندسی زلزله در دست احداث پژوهشگاه، واقع در سوهانک بازدید بعمل آوردند. در این بازدید دکتر کارن خانلری نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز حضور داشتند.

ابتدا دکتر محمد کاظم جعفری رئیس پژوهشگاه، ضمن تشکر از حضور ایشان و همراهانشان، خاطر نشان ساخت که ساخت این آزمایشگاه، نقش کلیدی در ارتقای توان علمی کشور و تبدیل کشور به قطب منطقه ای تحقیقات و فنّاوری در حوزه مهندسی زلزله، خواهد داشت. در ادامه نیز دکتر مرتضی بسطامی رئیس دفتر فنی و طرح های عمرانی پژوهشگاه، ضمن تاکید بر جایگاه فراملی این آزمایشگاه، به تشریح روند عملیات اجرائی پروژه پرداخت.

در ادامه بمنظور آشنايي با اهداف، ماموريت ها و آخرين دستاوردهاي پژوهشگاه مدعوين در ساختمان مركزي پژوهشگاه واقع در فرمانيه حضور يافتند. در اين راستا آخرین وضعیت زمین لرزه های اخیر رویداده در منطقه ملارد، اثرات احتمالی آن بر روی گسل های تهران و نتایج آخرین تحلیل های صورت گرفته توسط پژوهشگاه، بر روی وضعیت لرزه خیزی تهران(با تاکید بر زمین لرزه های اخیر رویداده)، ارائه و تشریح گردید.

در انتها مدعوين از بخش هاي ديگر پژوهشگاه شامل شبكه لرزه نگاري باند پهن كشور، آزمايشگاه هاي سازه و ژئوتکنیک و همچنين كتابخانه و مركز اسناد بازديد كردند.