همزمان با هفته پژوهش و فنّاوری، نهمین دوره نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ایران ساخت، بیست و دومین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار، سومین نمایشگاه تقاضاساخت و تولید ایرانی (تستا) و اولین نمایشگاه فناوری‌های نوپدید و آینده‌نگر روز دوشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گشایش یافت. این نمایشگاه تا روز جمعه ۱۴۰۰/۰۹/۲۶در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، آخرین دستاوردهای پژوهشی و فناوری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در سالن شماره ۵ نمایشگاه در قالب پروژه های برگزیدۀ ارتباط با صنعت عرضه می شود.
همچنین در اولین روز نمایشگاه، سامانه نرم افزاری IDAMP به عنوان یکی از ۴۱ فناوری برگزیده کشور رونمایی شد. در این مراسم دکتر محمد داودی معاون فناوری پژوهشگاه به معرفی فنّاوری مذکور پرداخت. این سامانه به منظور انجام تحلیل های دینامیکی تاریخچه زمانی به روش اجزا محدود و بر اساس مطالعات انجام گرفته در پژوهشگاه تهیه شده و قابلیت شبیه سازی انتشار امواج و میرایی تشعشعی و نیز درنظر گیری اثر اندرکنش خاک-سازه به روش مستقیم را دارا می باشد. اولین نسخه این سامانه در سال ۱۳۹۸ بر روی تارنمای پژوهشگاه بارگذاری شده و تا کنون نزدیک به ۳۰۰ درخواست از طرف مراکز دانشگاهی، مهندسین مشاور و سایر مراکز داخلی و خارجی، بر روی سامانه ثبت گردیده است که بیش از ۲۰۰ تحلیل دینامیکی با موفقیت به اتمام رسیده و نتایج در اختیار متقاضیان قرار گرفته است.

معرفی نرم افزار IDAMP