• «شناسایی نیازهای مشترک دانش‌آموزان ناشنوا؛ قبل، هنگام و بعد از وقوع زلزله»
  بخش آموزش همگانی با مشارکت مدیریت آموزش و پرورش استثنایی شهر تهران، کارگاه آموزشی یک روزه‌ای تحت عنوان “شناسایی نیازهای مشترک دانش‌آموزان ناشنوا؛ قبل، هنگام و بعد از وقوع زلزله” برگزار کرد. هدف از این برگزاری، ارائه راه‌کارهای مناسب به منظور کاهش آسیب‌های ناشی از زلزله برای دانش‌آموزان ناشنوا در مدارس بود. مخاطبین این کارگاه، معلمان، دانش‌آموزان ناشنوای مقاطع دبستان، راهنمایی و دبیرستان و همچنین، اولیای آنان، در روز چهارشنبه، ۲۹ آذرماه ۸۵، در مجتمع آموزشی نیمروز، گرد هم آمدند. ادامه مطلب…
 • «نقش رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی و آموزش همگانی زلزله»
  هدف از برگزاری این نشست، تبادل نظر مسؤولان و دست‌اندرکاران رسانه‌ها در جهت چگونگی ارتقاء سطح آگاهی مردم، انجام اقدامات لازم، ارزیابی توانایی‌ها و نقاط ضعف رسانه‌ها در خصوص عملکرد آن‌ها در نحوه جمع‌آوری اطلاعات، انتشار و گزینش اخبار مربوط به زلزله بود. این نشست در ۱۹ مهرماه ۱۳۷۸، در محل پژوهشگاه و با حضور معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و آموزش عالی، مشاور رئیس جمهور و معاون فرهنگی اجتماعی وزیر فرهنگ و آموزش عالی، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی، رئیس مرکز تحقیقات و مطالعات رسانه‌ها و یک عکاس حرفه‌ای برگزار شد.
 • «بررسی نقش کلیدی زنان در پیشگیری و کاهش خطرهای زلزله و آمادگی در برابر آن»
  همزمان با روز جهانی کاهش سوانح طبیعی که در سال ۱۳۷۴ با موضوع نقش کلیدی زنان و کودکان در کاهش سوانح طبیعی برگزار شد، بخش آموزش همگانی مؤسسه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله در راستای اهداف آموزشی خود در جهت برنامه‌ریزی به منظور کاهش خطرهای ناشی از زلزله و گسترش فرهنگ پیشگیری و ایمنی در جامعه و آماده‌سازی قشرهای مختلف در مقابله با این پدیده که متأسفانه بر طبق آمارها زنان و کودکان اولین و بیشترین قربانیان آن بوده‌اند، میزگردی با هدف بررسی این نقش کلیدی و حساس، با شرکت صاحبنظران و متخصصین که اکثریت آنان را بانوان تشکیل می‌دادند، برپا شد.
 • برگزاری کارگاه تخصصی یک روزه (چگونه و کجا پناه بگیریم؟)
  اولین کارگاه تخصصی “چگونه و کجا پناه بگیریم؟”، با هدف بررسی و دستیابی به روش های صحیح پناه گیری و شناخت اماکن مناسب هنگام وقوع زلزله در تاریخ ۱۴ مهر ۱۳۸۷ در محل پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله برگزار شد.
  این کارگاه که با حضور مسئولین و متخصصین مرتبط با موضوع سازه، امداد و نجات وعلوم پزشکی برگزار شد و به بحث و بررسی در مورد روش های پناه گیری موجود و بررسی محل های مناسب پناه گیری پرداختند.ادامه مطلب…