پژوهشگاه پانزدهمین کارگاه آموزشی زلزله و ایمنی ویژه دانش آموزان را برگزار می کند

پانزدهمین کارگاه آموزشی زلزله و ایمنی ویژه دانش آموزان، به مناسبت بزرگداشت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی، از ۲۵ تا ۲۸ مهرماه سال جاری در تهران برگزار می شود.
هدف از برگزاری این کارگاه که به همت گروه آموزش های همگانی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و با همکاری و مشارکت مرکز آموزش و مشارکت های اجتماعی منطقه ۸تهران، مدیریت بحران شهرداری منطقه ۸، جمعیت هلال احمر شهر تهران و سازمان آموزش و پرورش شهر تهران برگزار می شود؛ آگاه سازی و آشنایی دانش آموزان با علوم زمین، زلزله و چگونگی مواجهه با آن، و نیز آموزش نکات ایمنی در زمان های قبل، هنگام و بعد از وقوع زلزله عنوان شده است.
شیوه آموزش های مورد استفاده در این کارگاه چهار روزه، به صورت چهره به چهره و با استفاده از ابزارهایی نظیر اجرای نمایش، پخش فیلم، بازی و ارایه پاورپوینت می باشد؛ که طی آن مباحثی چون لایه های زمین، گسله، امداد و نجات، روش های پناهگیری و… به دانش آموزان آموزش داده می شود.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، این کارگاه طی روزهای ۲۵ و۲۶ مهرماه برای دانش آموزان مقطع ابتدایی و در روزهای ۲۷و ۲۸ ویژه دانش آموزان مقاطع راهنمایی و دبیرستان از ساعت ۸:۳۰ تا ۳۰ : ۱۵ در محل اندیشه سرای گلبرگ واقع در بزرگراه رسالت، خیابان دردشت، خیابان ۷۲ شرقی برپاست.