فردا بزرگترین مانور سراسری زلزله و ایمنی، در مدارس سراسر کشور برگزار می‎شود

فردا، دوشنبه ۸آذر ماه ۱۳۸۹، بزرگترین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس سراسر کشور با به صدا درآمدن زنگ زلزله و ایمنی به طور همزمان در فاصله زمانی ساعت ۱۰:۰۰ الی ۱۰:۳۰ به مدت یک دقیقه به اجرا درمی‎آید.
دبیر شورای اجرایی مانور و رییس گروه آموزش های همگانی پژوهشگاه، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: در این مانور که دستورالعمل اجرایی آن از طریق وزارت آموزش و پرورش به مدیران تمامی مدارس ارسال شده دانش‎آموزان چگونگی پناهگیری سریع و صحیح هنگام وقوع زلزله را تمرین می‎کنند.
دکتر ” محمدرضا مهدوی فر” خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری مانور زلزله و ایمنی کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله بوسیله ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی ؛ ایجاد آمادگی برای انجام واکنش های صحیح و سریع در برابر زلزله و افزایش سطح آگاهی دانش آموزان در مورد زلزله و سایر پدیده های طبیعی است.
قابل ذکر است که این دوازدهمین سال برگزاری مانور مذکور به همت پژوهشگاه بین‎المللی زلزله‎شناسی و مهندسی زلزله و مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش، جمعیت هلال‎احمر جمهوری اسلامی ایران، ستاد حوادث و سوانح غیرمترقبه کشور و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می با‎شد.