پژوهشگاه، بلافاصله پس از وقوع زلزله ۶/۳ ریشتری در محمدآباد ریگان، شبکه لرزه نگاری موقت را در این منطقه نصب و راه اندازی نمود.
دکتر ” غلام جوان دولویی”، رییس پژوهشکده زلزله شناسی پژوهشگاه، ضمن اعلام مطلب فوق افزود: این شبکه لرزه نگاری موقت با برنامه ریزی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و همکاری مسوولان استانداری کرمان، فرمانداری های بم و محمد آباد ریگان در منطقه زلزله زده محمد آباد ریگان، نصب و راه اندازی شده و قادر است پسلرزه های این زلزله را ثبت نماید؛ که داده های ثبت شده در این شبکه کمک شایان توجهی در جهت شناسایی گسل مسبب زمین لرزه فوق خواهد بود.
قابل ذکر است که ساعت ۲۲ و ۱۲ دقیقه دوشنبه شب، ۲۹ آذر ماه زلزله ای ۶/۳ ریشتری در۵۲ کیلومتری جنوب خاوری محمد آباد ریگان کرمان و در مرز استان های کرمان و سیستان و بلوچستان به وقوع پیوست که بر اثر آن به ۱۱۵۰ واحد مسکونی روستایی در منطقه فهرج کرمان بین ۳۰ تا ۷۰ درصد خسارات وارد شده است. این زمین لرزه باعث کشته شدن ۶ نفر و مجروح شدن ۲۱ نفر شده است. شدت زمین لرزه به حدی بود که در استان های کرمان، سیستان و بلوچستان، یزد و خراسان جنوبی به خوبی احساس شده است. همچنین چندین روستا از جمله سرزه ، چاه قنبر و تکِ سیف الدینی ریگان در زیر آوار کوه مدفون شده اند .