معاون امور قوانین مجلس شورای اسلامی با اشاره به سهم بودجه تعیین شده برای پژوهش در قانون پنجم توسعه گفت: جامعه پژوهشی کشور باید به مرتبه ای از رشد و توسعه دست یابد که متکی به این بودجه نبوده و خود تبدیل به نهادی مولد در تولید ناخالص ملی گردد.
حجت الاسلام والمسلمین “محمد حسن ابوترابی فرد” که صبح امروز، شنبه ۲۶ آذرماه، در آیین گشایش هفته پژوهش در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله سخن می گفت؛ افزود: تحقیقاتی که پژوهشگاه ها انجام می دهند، باید در راستای ارایه خدماتی باشد که در داخل و خارج از کشور خریدار داشته باشد.
وی با اشاره به نقش عمده و خطیری که پژوهشگاه ها در حوزه آموزش و پژوهش کشور عهده دار هستند؛ خاطرنشان کرد: تبدیل دانش به فناوری وظیفه خطیری است که پژوهشگاه ها عهده دار آن هستند؛ ضمن اینکه انتقال فناوری تولید شده به بدنه جامعه و فرهنگسازی در راستای چگونگی استفاده از آن مهمترین وظیفه ای است که به عهده پژوهشگاه ها می باشد.
این عضو هیات امنای پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله افزود: در برهه ای از زمان به سر می بریم که باید با امید و نشاط علمی و روحی به سمت فرصت های رشد و ترقی و اقتدار حرکت کنیم که اساتید دانشگاه، جامعه علمی و پژوهشی کشور از جمله سردمداران و پیشگامان این مسیر هستند.