بسم الله الرحمن الرحیم
ان هذا القران یهدی للتی هی اقوم

سلام بر همه آزاداندیشان جهان
قرآن مجید برای همه زمان‌ها و مکان‌ها، با اتمام حجّت بر بشریت، از همه مدعیان دعوت کرده؛ که اگر در آنچه ما بر بنده خود (حضرت محمد صلی الله علیه و اله) نازل کرده‌ایم شک دارید؛ پس لااقل یک سوره مانند سوره‌های قرآن بیاورید و در آن از یاری هر کس که می‌خواهید (غیر از خدا) بهره گیرید (و ان کنتم فی ریب مما نزلنا علی عبدنا فاتوا بسوره من مثله و ادعو شهداءکم من دون الله ان کنتم صادقین – بقره ۲۳).
سالیان متمادی است که دشمنان این کتاب مقدّس آسمانی با توسل به انواع حیله‌ها، شگردها و فریب‌ها قدبرافراشتند تا این کتاب آسمانی و نور الهی را خاموش کنند ولی نتوانستند، و از پاسخ به این دعوت و معجزه الهی بازمانده و خواهند ماند. و این، درحالی است که کوچکترین سوره قرآن تنها یک خط و از ده کلمه و چهل و سه حرف تشکیل شده است.
قرآن، هدایت شدگان را کسانی می‌شناسد که به گفتارها و اندیشه‌ها گوش فرا می‌دهند و پس از تأمل و تفکّر از بهترین آن تبعیت می‌کنند: (الذین یستمعون القول فیتبعون احسنه اولئک الذین هدیهم الله و اولئک هم اولواالالباب- زمر ۱۸). به راستی آیا اهانت به چنین کتاب مقدسی که هدایت‌گر بشریت است، توهین به آزاداندیشی، تفکر، احترام به اندیشه‌ها و در یک کلام اهانت به همه خوبی‌ها و پاکی‌ها نیست؟
دشمنان خدا در زمان پیامبر اکرم صلی الله علیه واله نیز با القای رعب و وحشت از این کلام مقدس، زمینه را برای دور کردن مردم از شنیدن و تبعیّت از کلام الهی که ریشه در فطرت آنان دارد، چاره‌ها اندیشیدند و بدان بسنده نکرده، پیامبر اعظم صلی الله علیه واله را که عصاره خلقت است، مجنون خواندند و هر که را که ممکن بود به هر نحوی با این کلام مقدس روبرو شوند توصیه می‌کردند که در گوش خود پنبه بگذارند. در عصر حاضر نیز که داعیه تمدن و تجدد و تکیه بر عقلانیت آن گوش فلک را کر نموده است، رویه عصر جاهلیت تکرار می‌گردد و توطئه ایجاد رعب از اسلام و قرآن با تمسّک به علم و تکنولوژی و استفاده از انواع ترفندها و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته، فیلم‌ها، نوشته‌ها و کاریکاتورها با جدیت تمام پیگیری می‌شود.
هدف اصلی ظالمین و مستکبرین جهان از طراحی این توطئه‌ها ضمن ایجاد رعب از اسلام و اهانت‌های مکرر به این دین روشنگر، جلوگیری از بیداری ملت‌ها و ممانعت از آشنایی آزاد اندیشان با قرآن کریم است. زیرا آنچه که در این کتاب مقدس آمده است با ظلم مداری، تعدی‌گری و کبرورزی آنان در تضاد است.
مشکل اصلی مستکبرین و جنایتکاران مجهّز به سلاح تجدد با قیافه‌های پر طمطراق و لوکس این است که: این کتاب مقدس الهی، انسان‌ساز و تبیین کننده هر چیزی در عالم است. وحشت آنان بیمورد نیست، زیرا علائم تجدید حیات مسلمانان را در پیروی از آن به عیان می‌بینند.
آن کس که علم نجات‌بخش و مثمر ثمر به حیات بشری را می‌شناسد هرگز به مقدسات آلوده به خرافات فرقه‌ها نیز (تحت عنوان دروغین دموکراسی) اهانت روا نمی‌دارد، تا چه رسد به آخرین کلام خدا که بر آخرین پیامبر اولوالعزم فرو فرستاده شده است.
بی‌تردید در این هجمه‌های ناجوانمردانه آنچه که روشنتر و شفاف‌تر می‌شود اقبال فوج فوج مردم سراسر جهان (ناس) به آغوش پرمهر و عطوفت اسلام ناب محمدی (ص) خواهد بود، زیرا ارادۀ خداوند کریم و رحیم بر این امر مقرر گردیده است.
ما از همه آزاداندیشان، دانشمندان و حق‌جویان در سراسر عالم دعوت می‌کنیم تا به قرآن، این کتاب هدایت و رستگاری که مقدس‌ترین کتاب مسلمانان بلکه پیروان واقعی ادیان الهی است با تفکر و تعمق و به دور از هیاهوهای آلوده به سیاست‌بازی منبعث از دغلکاری، مطالعه و رجوع نمایند تا خود، راه مستقیم بسوی حقیقت ناب را بیابند

والسلام
پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله