lab_guralp_1

تجهیزات شتاب نگاری میدانی

دستگاه شتابنگار CMG-DM24-s12 به همراه سنسور CMG-5u :

دستگاه شتابنگار CMG-DM24-s12 ساخت شرکت گورالپ از کشور انگلستان است. این دستگاه ۲۴ کاناله است و به کمک ۲۴ عدد سنسور شتاب force feedback با ظرفیتهای ۲g , 1g , 0.5g میتواند ارتعاشات نقاط مختلف یک سازه را با کمک آنتن GPS به صورت همزمان ثبت نماید. این سنسورها مدل CMG-5u بوده و با توجه به آزمایشهای عملی انجام شده شتابهای با دامنه کوچک(تا ۰٫۰۲ mg پیک تا پیک) را اندازه¬گیری میکند.
پاسخ فرکانسی سنسورها در محدوده DC-100Hz و رنج دینامیکی آن در بازه فرکانسی ۰٫۰۰۵Hz-0.05 Hz در حدود ۱۴۰ db و در محدوده فرکانسی ۳-۳۰Hz مقدار ۱۲۷ db میباشد.

lab_guralp_1

دو عدد دیجیتایزر ۱۲ کاناله CMG-DM24-s12

به همراه تعدادی سنسور ۵u

lab_guralp_3

آماده سازی و نصب سنسور بر روی پل شهید چمران اصفهان

lab_guralp_2

سنسور تک جهته ۵u

lab_guralp_4
تست سنسور ها بر روی میز لرزان

سنسورهای مورد استفاده در این مجموعه تک جهته بوده و در دمای -۲۰ درجه تا ۷۰ درجه سانتیگراد کار میکند. حداکثر فرکانس نمونه برداری دیجیتایزر ۲۰۰ هرتز با رزولوشن ۲۴ bit است. میزان خطی بودن این سنسورها نیز ۰٫۱% full scale میباشد.

دستگاه شتابنگار GeoSIG :
دستگاه شتابنگار ۲۱ کاناله GeoSIG ساخت کشور سوئیس قابلیت اندازه گیری شتابهای بسیار کم سازه را (full scale = 0.1 g) با ۱۸ سنسور تک جهته و یک سنسور ۳ جهته دارد.
فرکانسهای قابل تشخیص توسط این دستگاه ۰٫۱ Hz -100 Hz بوده، میزان خطی بودن آن ۰٫۱% سیگنال است. این دستگاه ۱۶بیتی است و با آداپتور ۱۲ولتی برق خارجی کار میکند.

lab_GeoSIG_1

رکوردر ژئوسیگ

lab_GeoSIG_2

سنسورهای دستگاه ژئوسیگ


دستگاه شتابنگار SSA2 :
شتابنگار ۱۲بیتی SSA2 قادر است با باتری ۱۲ولتی داخلی خود، بیش از ۳ روز بدون اتصال به منبع تغذیه خارجی کار کند. فرکانس کاری آن DC-50Hz بوده و هر واحد این دستگاه ۳ جهته میباشد. فرکانس داخلی این دستگاه ۶۰۰هرتز است و رنج قابل اندازه گیری این دستگاه ±۲g میباشد.

lab_SSA2_1

دستگاه های شتابنگار SSA2