پروژه ساخت آزمایشگاه های سوهانک کلید خورد

در پی برگزاری جلسه عقد قرارداد سوهانک و مبادله پیمان بین پژوهشگاه و شرکت “بستاب بنا”؛ پروژه ساخت آزمایشگاه های پژوهشگاه در سوهانک، وارد مرحله اجرایی شد.
در این جلسه که صبح روز چهارشنبه، ۳۱ خرداد ماه، با حضور ریاست پژوهشگاه و معاونان و نیز تنی چند از مسولان شرکت بستاب بنا- که مقرر است پیمانکاری این پروژه را عهده دار باشد- برگزار گردید، طرفین ضمن تبیین نقطه نظرات و دیدگاه های خود در خصوص اجرای پروژه مذکور؛ پیمان این همکاری متقابل را مبادله کردند.
دکتر “عباسعلی تسنیمی”، رییس پژوهشگاه بین الملی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، با اشاره به حساسیت و موضوعیت خاص و ویژه این پروژه، عملیات اجرایی موفقیت آمیز آن را در گرو ارزیابی های اولیه دقیق، برنامه ریزی منطقی و زمان بندی مناسب دانسته و خاطرنشان کرد: این پروژه از آن جهت که در نتایج تحقیقات و بررسی های محققان در زمینه عمران و صنعت ساخت و ساز کشور در قالب تهیه دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی ساخت و ساز و در نهایت توسعه و آبادانی کشور دخیل خواهد بود، دارای اهیمتی ملی است.
دکتر تسنیمی افزود: همچنین پروژه سوهانک به دلیل خدماتی که در زمینه عمران ارایه خواهد داد و نیز به دلیل بستر تحقیقاتی منحصر بفردی که در سطح کشور دارا خواهد بود، می تواند نقش الگو را داشته باشد؛ لذا طبیعی است که تدقیق، تفکر و تدبر در تمامی مراحل گوناگون فرایند اجرایی آن، از الزامات اجتناب ناپذیر است.
مهندس ” خسرو وکیل رعیت”، مدیر عامل شرکت بستاب بنا، پیمانکار پروژه سوهانک، ضمن اقرار به حساسیت این طرح ملی که به لحاظ فنی و مهندسی دارای پیچیدگی ها و ظرافت های مضاعفی است؛ افزود: این شرکت با اتکا به تجربه چندین ساله خود در زمینه صنعت ساخت و ساز پروژه های ملی، مفتخر است که مجری انجام پروژه سوهانک و ارایه خدمت به جامعه علمی و تحقیقاتی صنعت عمران کشور است.
در پایان این جلسه یک ساعته که در دفتر ریاست پژوهشگاه بین الملی زلزله شناسی و مهندسی زلزله برگزار شد؛ مقرر گردید مراسم رسمی کلنگ زنی با حضور مسوولان کشوری، طی یک ماه آینده در محل پروژه