بیانیه در محکومیت اهانت به ساحت مقدس رسول گرامی اسلام(ص)

در این روزگار عده ای در عین کم خردی خود را قیم مردم دنیا می دانند و با شعار دموکراسی عقاید غلط خود را به دیگران تحمیل می کنند. قرآن در این مورد می فرماید: “بگو آیا از زیانکارترین انسانها آگاهتان کنیم؟ کسانى‌[اند] که کوشش آنان در راه زندگانى دنیا، نقش بر آب شده است و ایشان چنین مى‌انگارند که نیکو کردارند.” (کهف ۱۰۴-۱۰۳)
در قرنی که که باید احترام به عقاید دیگران مورد تاکید قرار گیرد به بهانه آزادی بیان به همه مقدسات توهین می شود و به پیامبری که به خاطر اخلاق نیکو و مهربانیهایش معروف و مورد احترام خداوند متعال است اهانت می گردد. (توبه ۱۲۸) اقداماتی از قبیل بی احترامی به قرآن و پیامبر اکرم جز پیروی از شیطان و اطاعت از او با هدف کند کردن روند اسلامخواهی در جهان نیست که به یاری خدا هرگز محقق نخواهد شد.
بی احترامی به اسلام و پیامبر اکرم (صلی الله علیه و اله) در واقع بی احترامی به انسانیت و عقلانیت است. قرآن مجید می فرماید که حتی نباید به مشرکین نیز ناسزا گفت (انعام ۱۰۸) . ما مسلمانان آموخته ایم که علاوه بر پیامبر اکرم (صلی الله علیه و اله) باید به تمام پیامبران الهی از جمله حضرت موسی، عیسی و ابراهیم و پیروانشان و همچنین همه کتب آسمانی احترام بگذاریم.
اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله نیز همراه با همه آزادیخواهان جهان چنین اقدامی را محکوم می نمایند و بر اساس فرموده خداوند متعال در قرآن که بندگانش را به شنیدن سخنان و تبعیت از بهترینشان دعوت می کند (زمر ۱۸) ، همه مردم را به مطالعه کتاب آسمانی قرآن و سیره پیامبر اکرم و خاندان پاکش دعوت می نمایند تا خود به دور از القائات شیطانی عده ای نابخرد، به حقایق این دین الهی دست یابند و با تعقل و آزادانه در مورد آن قضاوت کنند.

برای دانلود کل قرآن مجید اینجا را کلیک کنید:
http://makarem.ir/websites/english/quran/
در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد پیامبر اکرم (ص) و دین مبین اسلام اینجا را کلیک کنید:
http://www.islamquest.net/intro

قُلْ هَلْ نُنَبِّئُکُمْ بِالاْ َخْسَرِینَ أَعْمالاً (کهف ۱۰۳) الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ فِی الْحَیاهِ الدُّنْیا وَ هُمْ یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ یُحْسِنُونَ صُنْعاً (کهف ۱۰۴)
لَقَدْ جاءَکُمْ رَسُولٌ مِنْ أَنْفُسِکُمْ عَزیزٌ عَلَیْهِ ما عَنِتُّمْ حَریصٌ عَلَیْکُمْ بِالْمُؤْمِنینَ رَئُوفٌ رَحیمٌ ( توبه ۱۲۸)
وَ لا تَسُبُّوا الَّذینَ یَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللّهِ فَیَسُبُّوا اللّهَ عَدْواً بِغَیْرِ عِلْم کَذالِکَ زَیَّنّا لِکُلِّ أُمَّه عَمَلَهُمْ ثُمَّ إِلى رَبِّهِمْ مَرْجِعُهُمْ فَیُنَبِّئُهُمْ بِما کانُوا یَعْمَلُونَ (انعام ۱۰۸)
وَ الَّذِینَ اجْتَنَبُوا الطّاغُوتَ أَنْ یَعْبُدُوها وَ أَنابُوا إِلَى اللّهِ لَهُمُ الْبُشْرى فَبَشِّرْ عِبادِ (زمر ۱۷) الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولئِکَ الَّذِینَ هَداهُمُ اللّهُ وَ أُولئِکَ هُمْ أُولُوا الْأَلْبابِ (زمر ۱۸)