بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی با شعار “مدرسه ایمن جامعه تاب آور” و با هدف ارتقای آمادگی دانش­ آموزان و خانواده ­های آنان برای مواجهه با زلزله، در روز سه شنبه ۸ آذرماه ۱۴۰۱ با پخش آژیر زلزله از رادیو سراسری به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد. این مانور، به عنوان بزرگترین فعالیت آموزش همگانی کشور در رابطه با ایمنی در برابر زلزله، با مشارکت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (پژوهشگاه بین­ المللی زلزله ­شناسی و مهندسی زلزله)، وزارت آموزش و پرورش (سازمان دانش ­آموزی)، وزارت کشور (سازمان مدیریت بحران کشور)، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران (سازمان جوانان و سازمان امداد و نجات)، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و شهرداری تهران (سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران) برنامه ­ریزی و اجرا می­­ شود.

در خصوص مانور سال جاری توجه به نکات زیر ضروری است:

  • مقرر است در بیست و چهارمین مانور در مراکز استان ها ۲۰ مدرسه و در هر یک از شهرستان های تابعه ۱۰ مدرسه مانور جامعه محور انجام شود. (در استان هایی که توانایی برگزاری مانور محله محور را در مدارس بیشتری دارند، هیچگونه محدودیتی وجود نخواهد داشت).
  • غیر از مدارس منتخب فوق، در سایر مدارس کشور مانور زلزله و ایمنی با رویکرد مدرسه محور اجرا خواهد شد.
  • رعایت نکات ایمنی در اجرای مانور به عهده مدیران مدرسه بوده و لازم است از اجرای حرکات نمایشی و بعضاً خطرناک جدا اجتناب شود.

جهت دریافت پوستر مانور اینجا را کلیک نمایید.

جهت دریافت فایل راهنمای اجرای مانور سراسری زلزله و ایمنی “مدرسه ایمن – جامعه تاب آور” (ویژه مدیران مدارس و مدیران بحران محله اینجا را کلیک نماید.

جهت دریافت فایل فرم های ارزیابی بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی اینجا را کلیک نمایید.

جهت دریافت فایل فرم های ارزیابی بیست و چهارمین مانور سراسری زلزله و ایمنی- محله محور اینجا را کلیک نمایید.

جهت دریافت فایل تفاهمنامه تشکیل ” ستاد عالی آمادگی عمومی در برابر زلزله” اینجا را کلیک نمایید.