بیانیه در محکومیت اهانت به مقدسات

بیانیه در محکومیت اهانت به مقدسات

“یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوانُورَاللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْکَرِهَ الْکَافِرُونَ”
(سوره مبارکه صف، آیه۸).

سالها است که ابلیس و استکبار جهانی و پیروان شیطان بزرگ تلاش می‌کنند راه را بر تجلی حق ببندند و با اقدامات مختلف از گسترش اسلام در جهان جلوگیری نمایند. مدتی پیش بیخردان مذهبی نما، عده¬ای تروریست و نویسندگان قلم به مزد را به عنوان مسلمان به جهان معرفی کردند و با تحریک آنان تلاشهای مذبوحانه ای برای دستیابی به مطامع خود از طریقایجاد جو اسلام هراسی و به تبع آن اشغال عراق و افغانستان بکار بستند. در مرحله دیگر آزادی بیان را بهانه قرار داده، به انحای مختلف اقدام به توهین به پیامبراکرم صلی الله علیه واله و سلم و سوزاندن قرآن مجید این کتاب مقدس الهی که معجزه ای جاوید است پرداختند. اکنون درپی اجیرکردن برخی دول منطقه و تروریست های حامی خود، مردم مسلمان سوریه را به خاک و خون کشیده و در اقدامی جدید و خبیثانه تلاش دارند تا باتطمیع عده-ای مسلمان نما و بیخرد غافل از اسلامدر بین مسلمانان جنگ قومی و مذهبی راه بیاندازند، زهی خیال باطل و ابلهانه.
این بار مبارزه با اسلام را که از مدتها پیش با توهین به پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و قرآن مجید پایه ریزی کرده بودند، به شکل دیگری دنبال می کنند کهمصداق بارز آن اهانت به صحابه گرانقدر پیامبراعظم صلی الله علیه و الهاست.
در این مرحله افرادی که خود را مسلمان می نامند مجری دستورات شیطان بزرگ شده اند. این مسلمان نما ها که با اسلام و قرآن کاملا بیگانه اند،تشخیص مزدورانه خود را ملاک حق و حقیقت اعلام می کنند، در حالیکه قرآن مجید در مورد آنان می فرماید: ” قُلْ هَلْ نُنَبِّئُکُمْ بِالْأَخْسَرِینَ أَعْمَالًا الَّذِینَ ضَلَّ سَعْیُهُمْ فِی الْحَیَاهِ الدُّنْیَا وَهُمْ یَحْسَبُونَ أَنَّهُمْ یُحْسِنُونَ صُنْعًا” (سوره مبارکه کهف آیات ۱۰۳-۱۰۴)
سر سلسله این افرادوهابیت تکفیری، که خشک مغزی و تعصب مذهبی کور آنها با دلارهای نفتی و کمکهای اطلاعاتی سازمان های جاسوسی آمریکا، انگلیس و صهیونیزم به هم آمیخته است؛ بار دیگر بغض و کینه تاریخی خود را نسبت به شیعیان علی بن ابیطالب علیه السلام نمایان ساختند. جنایت فجیع هتک حرمت بارگاه مقدس و پیکر مطهر حجربن عدی که صحابه بزرگوار پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و از مخلصین وپیروان امام علی بن ابیطالب و امام حسن مجتبی علیهم السلاماست، موجب شد تابه رغم خواست دشمن، خاطره مجاهدتهای این مرد بزرگ در اذهان مسلمانان زنده شود که:”یُرِیدُونَ لِیُطْفِؤُوانُورَاللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْکَرِهَ الْکَافِرُونَ”(صف ۸).
اینک بر اساس وعده های الهی، اهداف واقعی عاملان این اقدامات که همانا کند کردن روند اسلامخواهی و تضعیف جبهه مقاومت در برابر استکبار جهانی و صهیونیسم است، هرگز محقق نخواهد شد، زیرا خداوند اراده فرموده است که هدایت و حقیقت را که نیاز انسان های امروز است در جهان فراگیر سازد تا همگان در سایه آن به آسایش و آرامش برسند: “هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ”(صف ۹).
بر این اساس اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله نیز همراه با همه مسلمانان و آزادیخواهان جهان چنین اقداماتی را که منشاء دشمنی با اسلام عزیز دارد، محکوم کرده و از مجامع مذهبی و مدعیان حقوق بشر میخواهیم به وظیفه انسانی و حقوقی خود عمل کردهو ضمن تقبیح این اعمال مانع از تداوم و تکرار آن شوند.