see7

کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله

جهت مشاهده  سایت و ثبت نام در هفتمین کنفرانس بین المللی  زلزله شناسی و مهندسی زلزله به لینک رو به رو مراجعه نمایید. see7
افزایش خطرپذیری زلزله به دلیل بالا بودن خطر و آسیب‌پذیری زیاد ساختمانها در کشور، در کنار رشد جمعیت و گسترش سریع و بی‌رویه شهرها، تلاشی جدی برای کاهش و کنترل خطرپذیری زلزله را می‌طلبد. در این راستا، تبادل اطلاعات علمی دانشمندان جهان و همکاری تصمیم‌گیرندگان و مردم در کاربرد نتایج تحقیقات از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است .
.
در سطح بین‌المللی، به منظور تبادل اطلاعات پژوهشی و آموزشی، پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله با جوامع بین-المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله همکاری‌های نزدیک دارد. در راستای اهداف فوق، این پژوهشگاه پس از حرکت گسترده تحقیقاتی و آموزشی مربوط به کاهش خطرات زلزله در کشور، دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی، اولین کنفرانس بین‌المللی زلزله-شناسی و مهندسی زلزله را با همکاری دانشگاهها، مؤسسات پژوهشی، سازمانها و انجمن های علمی و تخصصی داخل و خارج از کشور در خرداد ماه ۱۳۷۴ در تهران برگزار کرد و پس از برگزاری موفقیت‌آمیز آن و با استعانت طلبیدن از خداوند متعال و ملحوظ نمودن تجربه ارزشمند برگرفته از کنفرانس‌ پیشین، دوره های دوم ،سوم، چهارم، پنجم و ششم را به ترتیب در اردیبهشت ماه سالهای ۱۳۷۴، ۱۳۷۸ ، ۱۳۸۲ ۱۳۸۶و ۱۳۹۰ برگزار نمود.
هدف از برگزاری این کنفرانس ایجاد ارتباط بین محققین، دانشمندان، متخصصین و کارشناسان زلزله ایران و دیگر کشورها به منظور تبادل نظر و ارائه آخرین پیشرفتها در زمینه‌های پژوهشی و آموزشی علوم مربوط به زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، شامل جدی‌ترین پیشرفتها در زمینه لرزه‌زمین‌ساخت، زلزله‌شناسی، مهندسی خاک و پی، مهندسی سازه، برنامه‌ریزی شهری و منطقه‌ای، آثار سیاسی- اقتصادی، آگاهی عمومی و آمادگی جهت پاسخگویی به نیازهای مناطق زلزله‌خیز و آسیب‌دیده و ایجاد محیطی ایمن برای همگان و مدیریت به هنگام بحران می باشد.
امید است که با برگزاری مستمر و برنامه دار این گونه همایش‌ها علاوه بر ارتقای سطح پژوهش در کشور و آشنایی پژوهشگران با سایر فعالیت های تحقیقاتی در عرصه بین الملل بخش های اجرایی کشور نیز از حضور در این مجامع بهره برده و با همکاری محققان برنامه ریزی مناسب تر و مبتنی بر پژوهش را به منظور کاهش خطرپذیری لرزه ای در کشور در دستور کار خود قرار دهند.

جهت مشاهده آرشیو کنفرانس های بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله اینجا را کلیک کنید.

 

 

logosee