اطلاعیه جایزه مصطفی(ص)

جایزه مصطفی (ص «The Mustafa”pbuh” Prize») جایزه عالی جمهوری اسلامی است که محوریت اصلی آن شناسایی و معرفی برترین‌های علم و فناوری جهان اسلام است که این امر از طریق ارزیابی طرح‌های علمی و فناورانه و اعطای جایزه به دانشمندان و متخصصین برتر در سطح جهان اسلام صورت‌ می‌گیرد. این جایزه در جستجوی ایجاد موقعیتی است که در آن محققان و فعالان کشورهای اسلامی ضمن ارائه دستاوردهای خود، زمینه مناسبی برای تعامل و همکاری بیشتر میان دانشمندان کشورهای اسلامی فراهم آورند.
جوایز تعیین شده، علاوه بر مبالغ ارزشمند نقدی، شامل مدالی ارزشمند به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی است. ارزش جایزه نقدی اعلام شده برای نخستین دوره این مسابقه، ۵۰۰ هزار دلار برای هر فرد منتخب است.
جایزه نامبرده که با ارزش‌ترین جایزه علمی و فناوری در جهان اسلام است، با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط پارک فناوری پردیس جمهوری اسلامی ایران در روز ۱۹ دی ماه امسال مصادف با میلاد حضرت رسول اکرم (ص) برگزار و اهدا می‌شود. زمان ارسال آثار و طرح‌ها از سوی دانشمندان درایران و کشورهای مختلف تا ۱۲ جولای ۲۰۱۴ مقارن با۲۱ تیر ماه ۱۳۹۳ به نهادهای نامزد کننده تمدید شده است.
طبق اساسنامه و ضوابط جایزه، امکان درخواست ثبت نام، یا نامزدی مستقیم، جهت ارائه طرح توسط متقاضیان و صاحبان طرح‌ها، وجود ندارد و متقاضیان باید از طریق یکی از نهادهای نامزدکننده‌ی جایزه، برای این امر اقدام نمایند.
نهادهای نامزد کننده:
۱٫ دانشگاههای معتبر جهان اسلام
۲٫ مراکز علمی- پژوهشی معتبر
۳٫ فرهنگستانها و آکادمی‌های علوم
۴٫ دانشمندان برجسته مسلمان در حوزه‌های فناوری مرتبط با جایزه
۵٫ پارک‌های علم و فناوری
۶٫ نفرات برتر دوره های قبلی جایزه مصطفی (ع)
۷٫ سایر نهادهای علمی و فناوری مرتبط
علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی www.mustafaprize.org مراجعه کنند.