هفدهمین کارگاه آموزشی زلزله و ایمنی ویژه دانش آموزان، به مناسبت هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی، از امروز ۲۸ مهر آغاز و برگزاری آن تا اول آبان ماه ادامه دارد.
مدیر گروه آموزش های همگانی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله هدف از برگزاری این کارگاه را آگاه سازی و آشنایی دانش آموزان با علوم زمین، زلزله و چگونگی مواجهه با آن، و نیز آموزش نکات ایمنی در زمان های قبل، هنگام و بعد از وقوع زلزله عنوان نمود.
“فرخ پارسی زاده” شیوه آموزش های مورد استفاده در این کارگاه چهار روزه را به صورت چهره به چهره و با استفاده از ابزارهایی نظیر وسایل کمک آموزشی، چندرسانه ای ها، اجرای نمایش، پخش فیلم، بازی و ارایه پاورپوینت توصیف کرده و افزود: این آموزش ها برای تمام مقاطع تحصیلی از دبستان تا دوره دوم دبیرستان را شامل می شود.
قابل ذکر است که این کارگاه به همت گروه آموزش های همگانی پژوهشگاه و با همکاری و مشارکت شهرداری منطقه ۲۰ تهران، سازمان آتش نشانی، جمعیت هلال احمر و سازمان آموزش و پرورش شهر تهران برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله، این کارگاه طی روزهای ۲۸ مهر لغایت اول آبان سال جاری از ساعت ۸:۳۰ تا ۳۰ : ۱۵ در محل فرهنگسرای رازی واقع در خیابان کارگر جنوبی، خیابان قزوین، خیابان شهید مرادی برپاست.