نشست خبری برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله ( SEE6 ) صبح روز چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه در محل پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله برگزار شد.
در این نشست که با حضور رییس و معاونان پژوهشگاه و دبیران علمی و اجرایی کنفرانس SEE6 و نیز نمایندگان بیش از ۲۰ رسانه کشور برگزار گشت؛ رییس پژوهشگاه که سمت ریاست کنفرانس را نیز عهده دار است ضمن ارایه گزارشی از روند کارهای صورت گرفته در دبیرخانه برگزاری کنفرانس؛ به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
دکتر “عباسعلی تسنیمی” گفت: پس از فراخوان ارسال چکیده مقاله، ۱۳۴۰ چکیده مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال گردید که از این تعداد، در مرحله اول داوری ها ۹۸۵ چکیده پذیرفته گشت.
رییس کنفرانس SEE6 افزود: در مرحله بعدی ۶۲۹ اصل مقاله در چهار گرایش مهندسی سازه، زلزله شناسی، مدیریت خطرپذیری و بحران و نیز مهندسی ژئوتکنیک به دبیرخانه ارسال شد که از این تعداد ۳۷۳ مقاله در زمینه سازه، ۹۵ مقاله در زمینه زلزله شناسی، ۹۵ مقاله در زمینه مدیریت خطرپذیری و بحران و ۱۱۱ مقاله نیز در زمینه مهندسی ژئوتکنیک است.
دکتر تسنیمی افزود: در این کنفرانس ۵۵ مقاله خارجی از ۲۲ کشور جهان از جمله آلمان، ایتالیا، کانادا، مکزیک، فرانسه، ترکیه، الجزایر، سوریه، روسیه، چین، هند، شیلی، ژاپن، آذربایجام و ارمنسان و… ارایه می شود و نزدیک به ۶۰ درصد مقالات در این کنفرانس به زبان انگلیسی ارایه می گردند.
رییس کنفرانس برگزاری نمایشگاه، کارگاه ها و نشست های تخصصی در حاشیه برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله را از جمله ویژگی های منحصر به فرد کنفرانس مذکور ذکر کرد.
وی همچنین مرتبه بالای علمی شرکت کنندگان و ارایه دهندگان مقالات را که شامل ۹۳ نفر استاد، ۱۰۷ نفر دانشیار، ۲۶۷ نفر استادیار و ۲۴۷ نفر فارغ التحصیل مقطح دکترا هستند را از دیگر شاخصه های بارز کنفرانس مذکور دانست.
قابل ذکر است که ششمین کنفرانس بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله (SEE6) به همت پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله و با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ اردیبهشت ماه سال جاری در سالن همایش های بین المللی میلاد تهران برگزار می گردد.