Friday, October 31, 2014
پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله - سومین مسابقه نقاشی آسیایی 1380
برگزاری سومين مسابقه آسيايی نقاشی كودكان و نوجوانان

مهر 1380، كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان، تهران

80-en 80-fa

طراحی و اجرا: عذرا دلاوری

بخش آموزش همگانی در تداوم اهداف آموزشی خود جهت آماده‌سازی قشرهای مختلف جامعه در برابر زلزله و با توجه به نقش كودكان و نوجوانان در ايمن ساختن جامعه، سومين مسابقه آسيايی نقاشی كودكان و وجوانان را همزمان با هفته كاهش اثرات بلايای طبيعی، در مهرماه 1380 و با هدف پيشگيری و كاهش خطرات ناشی از زلزله، با مشاركت كميته ملی كاهش اثرات بلايای طبيعی، كميسيون ملی تربيتی، علمي و فرهنگی ملل متحد (يونسكو) در ايران، وزارت آموزش و پرورش و كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان برگزار كرد.

اين مسابقه در دو گروه سنی 6 تا 11 سال و 12 تا 14 سال و با موضوعات زير اجرا شد:

  1. هنگام وقوع زلزله چه كنيم؟
  2. چگونه محل زندگی خود را در برابر زلزله ايمن كنيم؟
  3. تصور خود را از زلزله بكشيد.
  4. چه سمبل يا نمادی را برای زلزله مناسب می‌دانيد؟
  5. تأثيرات مخرب زلزله را در محيط زيست به تصوير بكشيد.

در مجموع، 2008 نقاشی (835 نقاشی از كشورهای آسيايی و 1173 نقاشی از ايران) به دبيرخانه مسابقه ارسال شد كه بعد از داوری، افراد زير به عنوان برندگان مسابقه معرفی شدند:

  • مريم حيدری (تهران)
  • غزال مهربان جهرمی (بندرعباس)
  • پديده و پرديس صفدری (تهران)
  • فيروزه اميرمعزی (جهرم)
  • زويا بدايت (كرمان)
  • نسيبه خانه زرين (زاهدان)
  • زهرا عسگری (اصفهان)
  • مرتضی طالع‌زاده (سمنان)
  • پرديس سهولی (كرمانشاه)
  • بهرام رضايی (چهارمحال و بختياری)
  • George Dgaparidse (گرجستان)
  • Fiorence Cheryl Chandra ( اندونزی)
  • Kritika Gupta (هندوستان)
  • Chakshu Bhardwaj (هندوستان)
  • Kate Matiashvili (گرجستان)
  • Iffat Karim Luba (بنگلادش)
  • Leonil Minoza (فيليپين)
  • Joanna Widjaja (اندونزی)
  • Pele Sivongthong (لائوس)
  • Umme Humyra Kaneta (بنگلادش)
  • Salwa Mustafa (لبنان)
  • Bondurenko Olesya (تركمنستان)
  • Weerayul Yownglum (تايلند)
  • Margaretha Hartano (اندونزی)
  • Arman Pahlavanian (ارمنستان)
  • Amir Mohammad Kamel (عراق)
  • Montra Poh-nim Thai (تايلند)
  • Pasindu Basura Wijesundaza (سری‌لانكا)
  • Mariyeh Asef Soleyman (سوريه)
  • Wageesha Gangadasi Gamage (سری‌لانكا)
مسابقات سراسریمسابقات سراسری 
مسابقات سراسری
مسابقات سراسری
1-Bahram-Razaee-Iran
1-Bahram-Razaee-Iran
2-Margaretha-Hartanto-Indon
2-Margaretha-Hartanto-Indon
3-Chakshu-Bhardwaj-Hand
3-Chakshu-Bhardwaj-Hand
4-Mariah-Asaf-Soliman-Soria
4-Mariah-Asaf-Soliman-Soria
5-Kate-Matiashvili-Geogia
5-Kate-Matiashvili-Geogia
6-Joanna-Widjaja-Indonesia
6-Joanna-Widjaja-Indonesia
7-Fiorence-Cheryl-Chandra-I
7-Fiorence-Cheryl-Chandra-I
8-Bondra-torkamanastan
8-Bondra-torkamanastan
9-Kritika-Gupta-Hand
9-Kritika-Gupta-Hand
10-maryam-heidari-iran
10-maryam-heidari-iran
11-Padidah-safdari-Iran
11-Padidah-safdari-Iran
12-Mortaza-Talazadah-Iran
12-Mortaza-Talazadah-Iran
13-Umme-Humyna-kaneta-Bangl
13-Umme-Humyna-kaneta-Bangl
14-Weerayut-Yownglum-Thayla
14-Weerayut-Yownglum-Thayla
15-Zoya-Bedayat-Iran
15-Zoya-Bedayat-Iran
16-Leonil-Minoza-Philippine
16-Leonil-Minoza-Philippine
17-Amir-Mohmmad-Kamel
17-Amir-Mohmmad-Kamel
18-Arman-Pahlevanian-Armeni
18-Arman-Pahlevanian-Armeni
19-Firozah-Amirsafari-Iran
19-Firozah-Amirsafari-Iran
20-Iffat-Karim-Luba-Banglad
20-Iffat-Karim-Luba-Banglad
21-Georgi-Dgaparidse-Georgi
21-Georgi-Dgaparidse-Georgi
22-Pasindu-Basura-Srilanka
22-Pasindu-Basura-Srilanka
23-Pele-Sivong-Thong-Lao
23-Pele-Sivong-Thong-Lao
24-Nasibah-Khanahzarin-Iran
24-Nasibah-Khanahzarin-Iran
25-Zahra-Asgari-Iran
25-Zahra-Asgari-Iran